• Dzisiaj jest 25 kwietnia 2019 r.
  • Jest to 114 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 251 dni.
WalutaKurs średni
USD3,8229
EUR4,2895
CHF3,7570
GBP4,9452
JPY (100)3,4189

Dodany: 2011-11-03 10:48:23
 

SzmaragdMoc, którą mają w sobie kamienie szlachetne czy to naturalne czy też wytworzone ręką człowieka jest nie podważenia. Jednym z takich właśnie kamieni jest należący do krzemianów szmaragd, którego występowanie ma miejsce zarówno w Europie (Austria), Federacji Rosyjskiej jak też w Ameryce Północnej (Stany Zjednoczone), Australii czy też na Czarnym Lądzie (zimbabwe Mozambik).

 

Tak szerokie występowanie tego minerału sprawia, że gro firm jubilerskich wytwarza kamienie syntetyczne. Najbardziej rozpoznawalną marką pośród nich są oczywiście kryształy swarovski – marka obok której po prostu nie można przejść obojętnie. Również w kwestii szmaragdów firma poczyna sobie całkiem nieźle.

 

Jej produkty eksportowane są praktycznie na cały świat. Polska nie jest w tej kwestii również wyjątkiem – kryształy swarovski w odniesieniu do szmaragdów znajdziemy w każdej szanującej się firmie jubilerskiej. Nie zabraknie ich więc zarówno w W. Kruk, Yes czy chociażby Apart. Godny podkreślenia jest również fakt, że kryształy swarovski królują na salonach, ubierane są w nie modelki ze światowych wybiegów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szmaragd
Nick: