• Dzisiaj jest 19 września 2019 r.
  • Jest to 261 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 104 dni.
WalutaKurs średni
USD3,9322
EUR4,3419
CHF3,9499
GBP4,8953
JPY (100)3,6335

Dodany: 2011-11-03 11:06:07
 

Czym są kamienie syntetyczneKamienie syntetyczne jak kryształy swarovski jak sama ich nazwa wskazuje są to kamienie naturalne z domieszką różnorodnych dodatków których obróbką musi zająć się profesjonalista – jubiler, posiadający zarówno długoletnie doświadczenie w świecie obróbki kamieni szlachetnych jak też wiedzę nabywaną przez lata.

 

Nie umniejsza to jednakże faktu, że kamienie syntetyczne dla osób które nie mają doświadczenia w rozpoznawaniu kamieni szlachetnych tak naprawdę nie będzie w stanie rozróżnić czy nabywa kryształy swarovski czy też kamienie naturalne. Można to uczynić jedynie gdy weźmiemy uwagę kamienie naturalne występujące w przyrodzie, które nie zostały jeszcze oszlifowane.

 

Cechami charakterystycznymi, dzięki którym można je rozróżnić jest oczywiście kolor. Większość kamieni szlachetnych znajdujących się w stanie wolnym ukazuje oczom ludzkim swoje naprzemienne barwy. Dlatego też, aby wiedzieć jak rozróżnić kryształy swarovski od kamieni naturalnych wystarczy na nie jedynie spojrzeć. Syntetyczne zawsze będą bowiem w znaczący sposób różnić się od naturalnych i to pod większością względów, których na pierwszy rzut oka nie sposób zauważyć..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są kamienie syntetyczne
Nick: