• Dzisiaj jest 22 sierpnia 2019 r.
  • Jest to 233 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 132 dni.
WalutaKurs średni
USD3,9210
EUR4,3513
CHF4,0014
GBP4,7623
JPY (100)3,6805

Dodany: 2011-11-03 11:20:44
 

Ceny kryształów SwarovskiegoMówiąc o cenach kamieni szlachetnych wykorzystywanych w przemyśle jubilerskim należy najpierw dokonać ich podziału. Jedynie wtedy będzie można dokładnie odpowiedzieć jak kształtują się ceny za kryształy swarovski oraz jakie są różnice w ich jakości a wyrobach z kamieni naturalnych.

 

Nie trudno bowiem domyślić się, że pierwsze wymienione to kamienie syntetyczne, których wytworzenie oraz obróbka następować będzie przy użyciu pracy rąk ludzkich oraz maszyn dokonujących ich obróbki. Pomimo, że ten przypadek nie wydaje się dosyć szczególny to jednakże ma on niebagatelne znaczenie dla gotowego produktu. Owszem kamienie naturalne znacznie trudniej jest szlifować aniżeli kryształy swarovski gdyż są one jedynymi z najtwardszych, występujących naturalnie w przyrodzie.

 

Gdy dokonywana jest obróbka kamieni syntetycznych takich jak kryształy swarovski proces ten nie odbiega znacząco od poprzedniej metody. Różnica występuje jednak w ich twardości. Kryształy obrabia się znacznie szybciej, można nadać im również konkretną barwę czego nie da się zrobić w przypadku kamieni naturalnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ceny kryształów Swarovskiego
Nick: